İçeriğe git

Ana menü:

İlkemiz Özel Eğitim

Eğitim

MERKEZİMİZDE UYGULANAN PROGRAMLAR VE HİZMET VERDİĞİMİZ GRUPLAR;

o İşitsel re/habilitasyon programları (işitsel-sözel eğitim)
o Koklear implantasyon eğitimi
o 0-3 yaş arası işitme engelli çocuklarda erken çocukluk eğitim programları
o İşitme cihazlı/koklear implantlı çocuklarda konuşma terapisi
o Dil ve konuşma terapisi
o Gecikmiş Konuşma
o Gelişimsel dil/konuşma bozuklukları
o Kazanılmış dil/konuşma bozuklukları
o Artikülasyon bozuklukları
o Fonolojik bozukluklar
o Akıcı konuşma bozuklukları
Eğitimlerimiz; ses yalıtımlı bireysel ve grup eğitimi odalarında bilgisayar desteği ile her çocuk için özel hazırlanan eğitim materyalleri gerçekleştirilmektedir. Merkezimizde eğitim alan işitme engelli ve dil/konuşma bozukluğu olan her birey için, kurum danışmanı ve uzman eğitimciler tarafından, gereksinimler doğrultusunda özel programlar hazırlanarak uygulanmaktadır.
Uygulanan eğitim programlarının başarılı olabilmesi için, ailelerin bu program içinde yer alması çok önemlidir. Bu amaçla eğitim programlarımıza ailelerimizde katılmaktadır. Ailelerin eğitim programlarını ev ortamında uygulamaları desteklenerek, eğitim sürecinin içinde aktif olarak yer almaları sağlanmaktadır. Ayrıca merkezimizde aile eğitim programı uygulanmaktadır.
Kaynaştırma programına devam eden çocuklarımızın okulları ile işbirliği yapılmaktadır. Kaynaştırmaya devam eden çocuğun okuluna gidilerek, sınıf öğretmeni ve okul rehber öğretmeni ile görüşülmekte öğretmenler engel hakkında ve eğitim hakkında bilgilendirilmektedir.


 
Ara
Copyright 2016. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön